Pomoc Błędy w filmach po skopiowaniu na NAS

Jarmal

Nowy użytkownik
Noobie
7 Sierpień 2019
8
0
1
54
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
Witam.
Posiadam NAS TS-451DeU, 16GB, QTS 5.0.1.2376 . Używam go jako magazynu multimediów. Wszystkie woluminy statyczne. Od pewnego czasu po skopiowaniu na NAS-a, film wygląda jak "przepuszczony przez maszynkę" jedna wielka pikseloza. Na komputerze jest w porządku. Ma ktoś może jakiś pomysł co może być tego przyczyną? Można coś z tym zrobić czy tylko przywrócenie ustawień fabrycznych? Wcześniej tego nie było. Wszystko kopiowało się bardzo ładnie.
Mam również pytanie dotyczące dysków. W ostatnim czasie w okresie 3 miesięcy padły mi trzy dyski po pół roku użytkowania (WD ultrastar).Objaw (screen). Czy NAS może spowodować uszkodzenie dysków czy ja jestem taki niefartowny.
Pozdrawiam.
 

Załączniki

  • obraz_2023-06-18_222307426.png
    obraz_2023-06-18_222307426.png
    1,8 MB · Wyświetleń: 24
Od pewnego czasu po skopiowaniu na NAS-a, film wygląda jak "przepuszczony przez maszynkę" jedna wielka pikseloza.
Zacząłbym od sprawdzenia sum kontrolnych plikow po skopiowaniu na NASA, i loklanie u siebie na komputerze. Np tym toolem GitHub - namazso/OpenHashTab: 📝 File hashing and checking shell extension (nie koniecznie tym, mozna to zrobic na 10 innych sposobow, ale ten jest łopatologiczny)
Jezeli hashe beda sie roznic... to generalnie jest problem.

Mam również pytanie dotyczące dysków. W ostatnim czasie w okresie 3 miesięcy padły mi trzy dyski po pół roku użytkowania
Zdarza sie ze te same dyski kupione w jednym czasie padaja w podobych odstepach czasowych...
Czy NAS może spowodować uszkodzenie dysków czy ja jestem taki niefartowny.
Pech i tyle.
 
w tym samym slocie ?

Tak czy siak dużo , jakieś inne objawy ? Programy nie działają stabilnie ? Coś się zawiesza ?

Ja bym zrobił test pamięci .. ale wg dokumentacji ten model TS-451DeU | Specyfikacja sprzętowa nie ma HDMI/VGA.
Każdy dysk w innym slocie. Wszystko działa stabilnie. Były może ze 2 przypadki kiedy zawiesił się podczas restartowania i musiałem wyłączyć go przez przytrzymanie przycisku zasilania.
Połączono posty:

Zdarzało mu się też zniknąć z sieci ale przełączenie na drugą kartę sieciową rozwiązywało problem.
 
Kupiłem w firmie od razu z 16gb ram.
Połączono posty:

Zainstaluję nowe oprogramowanie to zobaczę czy coś się zmieni. Jedne co zauważyłem to problem z multimedia console (wyskoczył błąd związany z zamknięciem procesu).
Połączono posty:

Nie pamiętam czy poprzednie problemy z restartem też nie były spowodowane przez multimedia console.
 
Skopiowałem kilka filmów sprawdziłem hashem i na razie jest OK. Czyżby to był jakiś problem związany z multimedia console? Poczekamy zobaczymy czy nie wróci.
Dziękuję wszystkim za sugestie i pomoc.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ultrastar
  2. pamięć ram