Pomoc Prędkość kopiowania danych między Nasami

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

piotrp345

Nowy użytkownik
Noobie
2 Maj 2024
16
0
1
26
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry
Na TS433 zainstalowałem HybridMount. Dodałem urządzenie zdalne TS-231P. Mam teraz folder w File Station TEST(192.168.0.100). Wybrałem opcję kopiuj, a następnie wklej w folderze TEST na docelowym Nasie. Tych folderów, które muszę przekopiować w ten sposób między serwerami jest kilka i łącznie mają wagę około 2.5T. Niestety prędkość wymiany danych jest żenująca. Czy można jakoś zwiększyć prędkość kopiowania danych? W tym momencie są oba Nasy są podłączone do switcha POE HKViosn. Czy jeśli połączą je między sobą korzystając z portów ethernet (np. oba porty numer dwa)to prędkość się zwiększy ? Prędkość w tym momencie wynosi około 3Mb/s.
 
Rozwiązanie
Dzień dobry
Na TS433 zainstalowałem HybridMount. Dodałem urządzenie zdalne TS-231P. Mam teraz folder w File Station TEST(192.168.0.100). Wybrałem opcję kopiuj, a następnie wklej w folderze TEST na docelowym Nasie. Tych folderów, które muszę przekopiować w ten sposób między serwerami jest kilka i łącznie mają wagę około 2.5T. Niestety prędkość wymiany danych jest żenująca. Czy można jakoś zwiększyć prędkość kopiowania danych? W tym momencie są oba Nasy są podłączone do switcha POE HKViosn. Czy jeśli połączą je między sobą korzystając z portów ethernet (np. oba porty numer dwa)to prędkość się zwiększy ? Prędkość w tym momencie wynosi około 3Mb/s.

jesli to tylko możliwe połącz te nasy dedykowanym kablem.

na drugim interfejsie...
Dzień dobry
Na TS433 zainstalowałem HybridMount. Dodałem urządzenie zdalne TS-231P. Mam teraz folder w File Station TEST(192.168.0.100). Wybrałem opcję kopiuj, a następnie wklej w folderze TEST na docelowym Nasie. Tych folderów, które muszę przekopiować w ten sposób między serwerami jest kilka i łącznie mają wagę około 2.5T. Niestety prędkość wymiany danych jest żenująca. Czy można jakoś zwiększyć prędkość kopiowania danych? W tym momencie są oba Nasy są podłączone do switcha POE HKViosn. Czy jeśli połączą je między sobą korzystając z portów ethernet (np. oba porty numer dwa)to prędkość się zwiększy ? Prędkość w tym momencie wynosi około 3Mb/s.

jesli to tylko możliwe połącz te nasy dedykowanym kablem.

na drugim interfejsie sieciowym ustaw inną siec niż masz domyślnie:
strzelam 192.168.140.X - gdzie X oznacza nr nasa
maska 255.255.255.0
brak bramy domyślnej

no i jak qfirewalla - to musisz zrobić regułki które ZEZWOLĄ na ten ruch w tej adresacji sieci.

potem musisz powiedziec HBSowi że dane pchał tylko po tym dedykowanym połączeniu - znajdziesz w opcjach.

2,5 TB czego ? drobnych plików (< 10 MB) , dużych plików (>1 GB) ?
 
na drugim interfejsie sieciowym ustaw inną siec niż masz domyślnie:
strzelam 192.168.140.X - gdzie X oznacza nr nasa
maska 255.255.255.0
brak bramy domyślnej
Ogarnięte
no i jak qfirewalla - to musisz zrobić regułki które ZEZWOLĄ na ten ruch w tej adresacji sieci.
Czy ta reguła ma wyglądać w ten sposób? 1.jpg
potem musisz powiedziec HBSowi że dane pchał tylko po tym dedykowanym połączeniu - znajdziesz w opcjach.
Rozumiem, że muszę nowe połączenie zrobić TEST(192.168.148.1)? W opcjach nie widzę tego o czym mówisz. Ew. w opcjach danego połączenia mogę zrobić zmianę hosta na 192.168.148.1 i wtedy będzie kontynuować to co zrobiło do tej pory?
2,5 TB czego ? drobnych plików (< 10 MB) , dużych plików (>1 GB) ?
Niestety drobne pliki tekstowe i rysunki CAD.
 
Czy ta reguła ma wyglądać w ten sposób?
tak.

Rozumiem, że muszę nowe połączenie zrobić TEST(192.168.148.1)? W opcjach nie widzę tego o czym mówisz. Ew. w opcjach danego połączenia mogę zrobić zmianę hosta na 192.168.148.1 i wtedy będzie kontynuować to co zrobiło do tej pory?
Zmień i się przekonasz - nie pamietam każdego kruczka HBSa.

Niestety drobne pliki tekstowe i rysunki CAD.
Niestety - będzie trwało .. drobnica zawsze leci wolno.
 
Niestety jest problem z komunikacją.
 

Załączniki

  • 5.jpg
    5.jpg
    6,3 KB · Wyświetleń: 7
  • 4.jpg
    4.jpg
    29 KB · Wyświetleń: 7
  • 3.jpg
    3.jpg
    15,7 KB · Wyświetleń: 7
  • 2.jpg
    2.jpg
    29,8 KB · Wyświetleń: 7
  • 1.jpg
    1.jpg
    14,5 KB · Wyświetleń: 7
Na obydwu dyskach włączyłem ssh. Jestem połączony przez VPN. Niestety nie mogę się zalogować. Obywa urządzanie mi pinguje na komputerze.
Połączono posty:

Jest problem logowaniem. 1.jpg
Jestem 100% pewny, że hasło dobrze wpisuję
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.